Máme hotovo – Rezidence Oliva

24.3.2023

Během března se nám zdárně podařilo dokončit a předat investorovi pražský projekt Rezidence Oliva. Novostavba se 72 bytovými jednotkami vyrostla v těsném sousedství Parku Brumlovka v rezidenční části Prahy 4 – Michle. Zakázka se skládala z výstavby bytového domu, který má osm nadzemních a tři podzemní podlaží, a menší nepodsklepené budovy občanské vybavenosti Olivka o 2 […]

Ridera Stavební a.s. získala ocenění za stavebnictví a dopravu

9.12.2022

Společnost se na začátku prosince zařadila mezi Českých 100 Nejlepších 2022 v kategorii STAVEBNICTVÍ & DOPRAVA. Soutěž Českých 100 Nejlepších vyhlašuje panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko–technickou spolupráci Comenius od roku 1996. Cílem soutěže je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně slavnostním způsobem ocenit české subjekty z nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují […]

Zdárné dokončení projektu Koleje Uničov-Olomouc

15.8.2022

Koncem srpna oficiálně dokončíme zakázku Elektrizace a zkapacitnění trati Uničov-Olomouc. Projekt se týkal hlavně budování železniční stanice Šternberk, železniční stanice Uničov, železniční stanice Újezd u Uničova a železniční stanice Bohuňovice. Na zakázce jsme pracovali od srpna roku 2019.

Právě stavíme

Rezidence Keltičkova

Pilotní projekt developmentu skupiny Ridera se skládá ze tří samostatných kubusů, jež jsou od sebe odděleny dilatací. Každý z objektů je 6-ti podlažní, z čehož 1 je podzemní a 5 nadzemních. V nižších podlažích se nachází byty s menšími výměrami 1+kk až 3+kk a ve 4. a 5. nadzemním podlaží jsou byty 3+kkKK nebo 4+kk větších rozměrů a nadstandardní byty. Součástí každého podlaží jsou společné úložné prostory bytů, např. kolárny. Všechna podlaží jsou propojena společným schodištěm a také výtahem. V 1.PP se nachází garážová stání pro 18 osobních automobilů, technické zázemí a sklady.

Objekty jsou založeny na velkoprůměrových pilotách ze samozhutnitelného betonu, svislé nosné konstrukce v 1. podzemním podlaží tvoří železobetonové zdi v kombinaci se železobetonovými sloupy. Stropní  konstrukce tvoří železobetonové desky o tl. 180mm a v místech venkovních teras jsou řešeny vyloženou stropní deskou zesílenou na 220mm. Fasáda objektu je řešena jako standardní zděná konstrukce se zateplenou fasádou a omítkou. Pouze nejvyšší podlaží, které je částečně lokálně ustoupeno, je navrženo z nehořlavého materiálu z fasádních obkladových desek. Atraktivitu a originalitu fasády dotváří kompoziční hra okenních výplní a balkónů. Okolí bytového domu bude bezbariérové včetně přístupu k jednotlivým vstupům a do prostoru suterénu.