Zdárné dokončení projektu Koleje Uničov-Olomouc

15.8.2022

Koncem srpna oficiálně dokončíme zakázku Elektrizace a zkapacitnění trati Uničov-Olomouc. Projekt se týkal hlavně budování železniční stanice Šternberk, železniční stanice Uničov, železniční stanice Újezd u Uničova a železniční stanice Bohuňovice. Na zakázce jsme pracovali od srpna roku 2019.

Jsme partnerem Setkání lídrů českého stavebnictví 2022

19.6.2022

Letošní rok společnost Ridera a.s. organizuje Setkání lídrů českého stavebnictví 2022, které se koná v pátek 24. června již tradičně na Pražském Hradě. Jde o klíčovou událost roku, které se pravidelně účastní více jak 500 hostů z řad největších investorů, ředitelů stavebních, projektových a developerských společností a VIP osobností diskutované problematiky o směřování českého stavebnictví. […]

Máme hotovo – Rekonstrukce areálu HZS Ostrava

31.5.2022

Ještě před začátkem léta jsme úspěšně dokončili rekonstrukci areálu Hasičského záchranného sboru Ostrava. Aktuálně novostavbu členové HZS již užívají v rámci zkušebního provozu.

Právě stavíme

Rezidence Keltičkova

Pilotní projekt developmentu skupiny Ridera se skládá ze tří samostatných kubusů, jež jsou od sebe odděleny dilatací. Každý z objektů je 6-ti podlažní, z čehož 1 je podzemní a 5 nadzemních. V nižších podlažích se nachází byty s menšími výměrami 1+kk až 3+kk a ve 4. a 5. nadzemním podlaží jsou byty 3+kkKK nebo 4+kk větších rozměrů a nadstandardní byty. Součástí každého podlaží jsou společné úložné prostory bytů, např. kolárny. Všechna podlaží jsou propojena společným schodištěm a také výtahem. V 1.PP se nachází garážová stání pro 18 osobních automobilů, technické zázemí a sklady.

Objekty jsou založeny na velkoprůměrových pilotách ze samozhutnitelného betonu, svislé nosné konstrukce v 1. podzemním podlaží tvoří železobetonové zdi v kombinaci se železobetonovými sloupy. Stropní  konstrukce tvoří železobetonové desky o tl. 180mm a v místech venkovních teras jsou řešeny vyloženou stropní deskou zesílenou na 220mm. Fasáda objektu je řešena jako standardní zděná konstrukce se zateplenou fasádou a omítkou. Pouze nejvyšší podlaží, které je částečně lokálně ustoupeno, je navrženo z nehořlavého materiálu z fasádních obkladových desek. Atraktivitu a originalitu fasády dotváří kompoziční hra okenních výplní a balkónů. Okolí bytového domu bude bezbariérové včetně přístupu k jednotlivým vstupům a do prostoru suterénu.